Czy kremy z botuliną oferują tyle samo, ile daje botoks Szczecin

Terapia botulinowa jest najczęściej stosowanym elementem medycyny estetycznej. Popularność tej formy przywracania młodości skórze sprawiła, że rynek zalała fala produktów kosmetycznych, które podobno oferują botoks. W znacznej większości są to jedynie reklamowe slogany, za którymi nie idą fakty.

Botoks Szczecin jest metodą korekcji zmarszczek, polegającą na wstrzyknięciu pod skórę toksyny botulinowej. Substancja ta powoduje przerwanie połączeń nerwowo - mięśniowych. Taki zabieg wyłącza pracę tych mięśni, które są odpowiedzialne za marszczenie się skóry. Dzięki temu powierzchnia się wygładza, a odpowiednio przeprowadzone zabiegi pozawalają nawet na zmianę kształtu twarzy.

Botulina jest jedną z najsilniejszych toksyn, jakie udało się poznać. Niekiedy nazywa się ją także jadem kiełbasianym. Jej zjedzenie, wniknięcie do krwi lub inhalacja mogą doprowadzić do śmiertelnego zatrucia. Oczywiście preparat, który jest wstrzykiwany jako botoks Szczecin, posiada precyzyjnie dobraną porcję toksyny, która jest kilkadziesiąt razy mniejsza niż dawka szkodliwa dla zdrowia.

Trudno znaleźć uzasadnienie dla dodawania jadu kiełbasianego do kremów przeciwzmarszczkowych, które głównie zawierają substancje nawilżające i ujędrniające skórę. Nie wiadomo, które mięśnie miałby taki krem wyłączyć i na jakiej zasadzie działać. Rozważając zakup takiego kremu warto pamiętać, że botoks Szczecin jest zabiegiem medycznym. Nawet najlepsze kosmetyki nie mogą się równać z jego skutecznością.