Kiedy jest najlepszy czas na profesjonalny zabieg botoks szczecin?

Wraz z upływającym czasem możemy zaobserwować pewne zmiany, które dokonują się w naszym wyglądzie. Najłatwiej zaobserwować je, jeśli przyjrzymy się skórze, zwłaszcza skórze twarzy. Z czasem zaczynają się pojawiać na niej coraz bardziej widoczne zmarszczki, głównie w okolicach oczu i ust oraz na czole. Z czasem marszczyć się zaczyna także skóra na szyi oraz dekolcie.

Kremy przeciwzmarszczkowe, jak również zabiegi medycyny estetycznej i chirurgi plastycznej mogą się okazać pomocne w walce ze zmarszczkami, pojawia się jednak pytanie, kiedy po nie sięgnąć. Jeśli chodzi o kosmetyki, te można stosować przez cały czas, oczywiście pamiętając o tym, by były dopasowane do wieku. Osobom poniżej 30. roku życia kremów przeciwzmarszczkowych się nie poleca, gdyż zawierają one silne substancje, które mogą tylko uszkodzić delikatną i pozbawioną jeszcze bardzo widocznych zmarszczek skórę.

Pojawienie się zmarszczek to kwestia bardzo indywidualna. U jednych osób pojawiają się dopiero po trzydziestce, u innych znacznie wcześniej bądź nieco później. Wpływ na to ma wiele czynników, między innymi dieta, styl życia oraz stosowane kosmetyki czy częstotliwość korzystania z solarium bądź ką pieli w pełnym słońcu.

Z reguły zmarszczki zaczynają się stawać widoczne po 25 roku życia, początkowo jako płytkie zmarszczki mimiczne, które z czasem zaczynają się pogłębiać. Stosowanie od początku kremów przeciwzmarszczkowych hamuje ich pogłębianie się. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy o usunięciu zmarszczek zaczynamy myśleć dopiero wówczas, kiedy są już bardzo głębokie?

Tu kremy przeciwzmarszczkowe zwyczajnie mogą się okazać niewystarczające i mogą jedynie nieco bardziej ujędrnić i uelastycznić oraz nawilżyć skórę, zmarszczek jednak nie wymażą. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po bardziej radykalne metody. W grę mogą wchodzić bądź to zabiegi polegające na wstrzykiwaniu botoksu szczecin, bądź też - co wydaje się być ostatecznością - operacje plastyczne.

Jeśli chodzi o wstrzykiwanie preparatów, takich jak botoks szczecin, trzeba przyznać, że jest to bardzo skuteczna, choć i nieco kosztowna metoda. Botoks szczecin to substancja, która wstrzykiwana jest podskórnie i zapobiega kurczeniu się komórek skóry, a w konsekwencji powstawaniu załamań czyli zmarszczek. Botoks dodatkowo umożliwia wypełnienie istniejących już fałd.

Zabieg pozwala dość szybko zauważyć rezultaty, jednak niektóre osoby wolą od razu wziąć sprawy w swoje ręce i postanawiają zainwestować w operację plastyczną, która pozwala nie tylko bardziej naprężyć skórę, likwidując przy tym zmarszczki, ale i wymodelować kontur twarzy, zmienić kształt nosa, usunąć drugi podbródek i wiele innych mankamentów.

Takie operacje nie pozostają jednak bez wpływu na zdrowie, co więcej mogą stanowić zagrożenie dla życia, dlatego warto dobrze się zastanowić, czy chcemy podjąć tego typu ryzyko. Zdecydowanie bezpieczniejszą metodą jest zabieg botoksu i jeśli już liczymy na szybkie efekty, lepiej wydać pieniądze właśnie na niego.

Pora jeszcze ustalić, kiedy można zabieg wykonać. Z reguły zależy to od tego, kiedy zgłosi się pacjentka. Zabiegi nie są polecane osobom przed 25. rokiem życia gdyż w ich przypadku bardziej mogą narobić szkody niż pomóc. W tym wieku komórki są jeszcze w stanie same się namnażać i regenerować. Wstrzykiwanie botoksu nie jest więc aż tak bardzo potrzebne.

Najczęściej na zabiegi związane z wstrzykiwaniem botoksu decydują się osoby między 40-60 rokiem życia, przy czym robią to kobiety i mężczyźni.